FPV (first-person view) ehk esmapilguvaade droonilennundus ühendab endas lõbu, adrenaliini, keskendumise ja kannatlikkuse. Iga FPV-droon on varustatud kaamera ja videosaatjaga, mis edastab reaalajas pildi otse FPV-prillidesse. Kui prillid ette paned ja mootorid käivitad, justkui lendad ise – see tunne on väga kaasahaarav ja võib kiiresti harjumuseks saada.
Erinevalt tavapärastest droonidest ei toeta FPV-droon lendamisel automaatsed abisüsteemid – kogu juhtimine on piloodi kätes. See teeb õppimise keerulisemaks, kuid samas pakub tohutult arenguruumi. Kui oled põhitõed selgeks saanud, saad lennata viisil, mida ükski teine lennuvahend ei võimalda – teha saltosid, lennata läbi kitsaste avade, põigelda puude vahel või kihutada mööda kaljuserva.
Võistlusdroonid on kerged ja väga võimsad – nad kiirendavad nullist sajani vähem kui sekundiga ning saavutavad kiirusi üle 160 km/h. Sellise jõudluse hind on aga lühike lennuaeg. Freestyle-droonide akud kestavad tavaliselt 4–6 minutit, kuid kogenud piloodid võivad aku tühjaks lennata isegi kahe minutiga. See võib tunduda lühike, kuid intensiivne lendamine nõuab suurt keskendumist ning pausid on igati teretulnud.
Parem on omada mitut akut ja neid tihti vahetada, kui kasutada ühte suurt ja rasket akut. Kui aga soovid pikemaid lennuaegu, on olemas ka spetsiaalsed FPV-droonid, mis suudavad õhus püsida üle 20 minuti.
Tunned huvi FPV-droonide vastu, aga ei tea, kust alustada?
Meie eesmärk on tuua see adrenaliinirohke hobi kõigile lähemale. Just sellepärast oleme loonud algajatele mõeldud õpetuste sarja, mis annab sulle kogu vajaliku info FPV-lennundusega alustamiseks.
Alustame reeglitest ja komponentidest, liigume edasi drooni kokkupaneku ja lendamiseni. Õpetus on koostatud nii, et see oleks arusaadav ka neile, kellel puudub tehniline taust — ideaalne sissejuhatus võidusõidudroonide põnevasse maailma.